Ημερομηνία Σάβ Απρ 19, 2014 8:52 am

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 7 δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: εξαρθρωση αντιχειρα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιουν 05, 2012 11:55 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Παρ Ιούλ 16, 2010 12:20 pm
Δημοσ.: 173
Moto: SUZUKI RMZ 450
ουαου ... γαματος τιτλος... 8-) 8-) 8-)
το λοιπον ... εχω μολις μια εβδομαδα που αναρρωσα απο διαστρεμα 2ου βαθμου στο αριστερο ποδι (μπασκετ) και μολις δυο μέρες που ανεβηκα πανω στο μηχανακι μου μετα απο ρυθμισμα tps που με βασανισε αρκετα για κανα χρονο :dance: :dance: :dance: ...πηγα στο πιστακι με φιλους (αμηχανους , μονο για την παρεα ) και ευχαριστιομουν το μοτορι ...ωσπου ...εγινε το κακο ... :violin:
ειμαι στη φαση να μπω σε ξερο λουκι βαθους 15-20 ποντων :angry-banghead: . Στην επομενη στροφη , βλεπω τα φιλαρακια να κ'αθονται στο απεξ και να εχουν γυρισμενη τη πλατη προς εμενα , κοιτώντας το αλμα που θα εκανα στη συνεχεια, και μου μπαινει η τρελη ιδεα.. " αν για οποιοδηποτε λογο μου φυγει , θα πεσω πανω τους τι μαλακες , οχι ρε πο@στη μου "... και κανω την τρελη επιλογη να βγω απο τη πιστα πριν φτασω σε αυτους ... οσο ομως το σκεφτομουν , το μπροστινο ειχε μπει ήδη στο λουκι ... κανω να το βγαλω :naaaa: :naaaa: και ως δια μαγειας ......ΑΠΟΓΕΙΩΘΗΚΑ :angry-banghead: .... ειχα σπασμενη δευτερα σε αλλαγη τριτης :twisted: και όλη τη δύναμη μιας δευτερας ενος 450 στη ρόδα μου ...προσγειωνομαι με τη δεξια παντα (ποναω παντου ) . Οσο ειμαι κατω υποφερω απο πονους στο δεξι γονατο και στον αριστερο καρπο . Μενω κατω για να σκαναρω τις ζημιες και να υπολογισω τις απωλειες ... φοβεροι πονοι σε ολη τη δεξια πλευρα , ωμος , πηχης , μεση , γονατο αλλα μετα το δευτερο σκαναρισμα δεν φαινεται κατι σημαντικο (στουμπισμα το λενε ) . Ειδικα στο γονατο, προσγειωθηκα πανω στις EVS rs2 (ευτυχως που υπηρχαν και αυτες ... :roll: :roll: ) και για αυτο την ακουσε , σίγουρα καλυτερα απο το να επεφτα χωρις αυτες ;) .
Το παραξενο ηταν ο πονος στον αριστερο αντιχειρα ... Εμπειρος πια , (2η φορα) καταλαβα οτι το μηχανακι μου με εκδικηθηκε για τη μαλακια που το εβαλα να κανει και με κοπανησε με το τιμονι ... αρκετος πονος , πρηξιμο , παγο , νοσοκομειο , ακτινες ...
"Πως το καταφερες αυτο ? " ηταν το σχολιο του γιατρου ..."εξαρθρωση αντιχειρα , στη βάση του , δυσκολος και σπανιος τραυματισμος ".... δωστου απο δω , πιεσε απο κει , αχ ωχ , βαχ , μη σε παρακαλω ......"φιλαρακι αν δεν μπει ετοιμασου αυριο για χειρουργειο "....
"ΠΑΡΝΤΟΝ ???????????"
αφου επεσε με τεχνη χειρουργου τριπατος γυψος , μεχρι τη μεση του πηχη , ξανα για ακτινογραφια . Τα αυτια κλαρισμενα και ο ποπος ...μυριζε ασχημα ...
Ευτυχως η ξινη ακτινογραφος με λυπηθηκε και μου εδωσε ωραια φωτογραφια ... όλα ήταν στη θέση τους ....Φθηνα τη γλυτωσαμε ... 10 μερες σε γυψο , μετα σε ναρθηκα- επιδεσμο και βλέπουμε ... ουφ ...

Σας ειπα οτι άρχισα να ερωτευομαι ξανα το μηχανακι μου ????? ρυθμισμενο σε αναρτησεις οπως θέλω , για πρωτη φορα να δουλευει αψογα χωρις διακοπες και μπουκωματα μετα απο πολυ καιρο ... ναι ναι ... το TPS έφταιγε για όλα τα κακα του κοσμου .... μηπως και για τη οικονομική μας κατάσταση ?????? Δεν βαρεθήκατε να διαβάζετε ? μπορω να γραφω όλο το βράδυ για το μηχανκι μου ... το έχω αφησει και απλυτο ....ωχ ... ειμαι τρελος γιατρε ????????????????????????????????

Τελευταία επεξεργασία απο miltos την Τετ Ιουν 06, 2012 12:02 am, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: εξαρθρωση αντιχειρα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 06, 2012 12:01 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Πέμ Νοέμ 24, 2011 8:32 pm
Δημοσ.: 151
Moto: TE 449 & SXF 350
Περαστικα φιλαρακι !!! Τελος καλο ολα καλα που την γλυτωσες ......

Πετρος

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 06, 2012 12:10 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Δευτ Ιαν 26, 2009 8:27 pm
Δημοσ.: 3993
Τοποθεσια: Ιωαννινα Αγρινιο
Moto: EXC 250
ελα ρε μαν τωρα που πιανουν οι ζεστες με τον γυψο? γκαντεμια

...αλλα εμεις οι εντουραδες ατενιζουμε το μελλον αισιοδοξα σκευτομενοι ενα χειροτερο παρελθον

...περαστικα κι αυριο να πλυνεις την καλη σου :greetings-waveyellow:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 06, 2012 6:45 am 
Χωρίς σύνδεση
Administrator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Τετ Οκτ 29, 2008 2:24 pm
Δημοσ.: 11783
Τοποθεσια: Ν.Smirni
Moto: BETA 250 RR
περαστικά,
άντε βγάλε εσύ τον γύψο να πέρνω εγώ σειρά μετά. :handgestures-thumbup:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 06, 2012 8:41 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Ιαν 21, 2012 9:00 pm
Δημοσ.: 297
Moto: DRZ400E
Περαστικά σου φίλε και γράψε μας και άλλα για το μηχανάκι σου!

Κάνει καλό στην αποθεραπεία....

:obscene-drinkingcheers:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 06, 2012 9:53 am 
Χωρίς σύνδεση
Dirt-Bike.gr Racing Team Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Πέμ Νοέμ 13, 2008 7:14 pm
Δημοσ.: 8213
Τοποθεσια: ΚΟΠΑΝΗ-ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
Moto: αμηχανος
Μιλτο γερα με τσαμπουκα....
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑΑΑΑΑΑΑ.......

Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 06, 2012 12:54 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Πέμ Φεβ 19, 2009 4:05 pm
Δημοσ.: 386
Moto: crf/cre 450x 07'
Περαστικα φιλε και γρήγορα!!

Προσεξε το ιδιέταιρα γιατι λογω σημειου καταλαβαίνεις πως ζορίζεται συνέχεια..
Εχω πάθει το ίδιο και στα δυο χερια και επειδη την πρωτη φορα δεν το πρόσεξα για κατι μηνες εκει που νομιζες πως ειναι καλα, εβγαινε και μονο πατώντας μίζα..
Προσεξέ το!

Περαστικα!
:obscene-drinkingcheers:

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 7 δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση