Ημερομηνία Τρί Φεβ 20, 2018 05:30

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 163 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ISDE 2015. Έμπρακτη υποστήριξη στον φίλο μας Leon.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μαρ 03, 2015 20:24 
Χωρίς σύνδεση
Administrator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Τετ Οκτ 29, 2008 14:24
Δημοσ.: 17690
Τοποθεσια: Ν.Smirni
Moto: BETA 250 RR
Φίλος, λάτρης του αθλήματος που προσπαθεί με όλα τα μέσα να προσφέρει στο άθλημα ο δικός μας
"Φιλανδός", Λεωνίδας-Leon_BetaRacing-Τσιόπουλος,
μεγαλωμένος στην Ελλάδα που όμως προπονείται σε Φιλανδικές συνθήκες,
αλλά κρατάει γερά την επαφή του, με την πατρίδα μέσω του φόρουμ μας και όχι μόνο.

Ο Λεωνίδας γνωστός σε όλους μας από τις εξαιρετικές αναλύσεις του, σχετικά με ότι αφορά αγωνιστική προετοιμασία, προπονήσεις, σεταρίσματα αναρτήσεων θα "τρέξει" στο six days της Σλοβακίας.

Είναι όμορφο να έχεις τέτοια μέλη, να σε ενημερώνουν και να σε ταξιδεύουν,
είναι όμως πανέμορφο να ξέρεις ότι συμμετέχεις και εσύ σε αυτόν τον αγώνα...μέσα από τα μάτια, τα χέρια και την κομμένη ανάσα του Λεωνίδα, για 6 μέρες.

Όποιος επιθυμεί να είναι με τον Λεωνίδα εκεί,
ας τον βοηθήσει εμπράκτως στον αγώνα του,
με μια οποιαδήποτε κατάθεση.

Στοιχεία κατάθεσης :
ονομα τράπεζας> Osuuspankki.
ΙΒΑΝ: FI05 5713 4520 0315 34
SWIFT (BIC): OKOY FI HH

Leonidas Tsiopoulos
Διεύθυνση> Kukonpera 14 20660 Littoinen Finland

υγ1. είναι εντελώς απλό, το όνομα της τράπεζας και τα υπόλοιπα στοιχεία τα βγάζει αυτόματα όταν βάλεις το IBAN.
υγ2. τα έξοδα αν τα βάλεις να χρεωθούν και στους δύο συμβαλλόμενους είναι 1 ευρώ.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΛΕΩΝΙΔΑ,
ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ.

Εικόνα

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ISDE 2015. Έμπρακτη υποστήριξη στον φίλο μας Leon.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μαρ 03, 2015 21:26 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: Πέμ Οκτ 29, 2009 16:14
Δημοσ.: 1255
Moto: XR 440 Dallara
iatrodikastis έγραψε:
Φίλος, λάτρης του αθλήματος που προσπαθεί με όλα τα μέσα να προσφέρει στο άθλημα ο δικός μας
"Φιλανδός", Λεωνίδας-Leon_BetaRacing-Τσιόπουλος,
μεγαλωμένος στην Ελλάδα που όμως προπονείται σε Φιλανδικές συνθήκες,
αλλά κρατάει γερά την επαφή του, με την πατρίδα μέσω του φόρουμ μας και όχι μόνο.

Ο Λεωνίδας γνωστός σε όλους μας από τις εξαιρετικές αναλύσεις του, σχετικά με ότι αφορά αγωνιστική προετοιμασία, προπονήσεις, σεταρίσματα αναρτήσεων θα "τρέξει" στο six days της Σλοβακίας.

Είναι όμορφο να έχεις τέτοια μέλη, να σε ενημερώνουν και να σε ταξιδεύουν,
είναι όμως πανέμορφο να ξέρεις ότι συμμετέχεις και εσύ σε αυτόν τον αγώνα...μέσα από τα μάτια, τα χέρια και την κομμένη ανάσα του Λεωνίδα, για 6 μέρες.

Όποιος επιθυμεί να είναι με τον Λεωνίδα εκεί,
ας τον βοηθήσει εμπράκτως στον αγώνα του,
με μια οποιαδήποτε κατάθεση.

Στοιχεία κατάθεσης :
ονομα τράπεζας> Osuuspankki.
ΙΒΑΝ: FI05 5713 4520 0315 34
SWIFT (BIC): OKOY FI HH

Leonidas Tsiopoulos
Διεύθυνση> Kukonpera 14 20660 Littoinen Finland

υγ1. είναι εντελώς απλό, το όνομα της τράπεζας και τα υπόλοιπα στοιχεία τα βγάζει αυτόματα όταν βάλεις το IBAN.
υγ2. τα έξοδα αν τα βάλεις να χρεωθούν και στους δύο συμβαλλόμενους είναι 1 ευρώ.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΛΕΩΝΙΔΑ,
ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ.

Εικόνα

ΑΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :greetings-waveyellow:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μαρ 03, 2015 22:04 
Χωρίς σύνδεση
Dirt-Bike.gr Racing Team Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Πέμ Νοέμ 13, 2008 19:14
Δημοσ.: 9571
Τοποθεσια: ΚΟΠΑΝΗ-ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
Moto: ΚΤΜ EXC250 SIX DAYS 17
Λεωνιδα εάν δεν είναι χρήματα και είναι κάτι για το μηχανάκι πειράζει;
Jimaras :greetings-waveyellow:

ΟΣΟΙ ΜΕΝΟΥΝ ΠΙΣΩ ΔΕΝ ΣΤΕΦΑΝΩΝΟΝΤΑΙ» [Ο Θεμιστοκλής, προς τους άτολμους και, λόγω της ατολμίας, πολλά προφασιζόμενους, νομιζόμενους, ηγέτες, πριν από τη νικηφόρα ναυμαχία της Σαλαμίνας] https://www.facebook.com/Jimaras-riding ... 417307099/

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μαρ 03, 2015 22:07 
Χωρίς σύνδεση
Moderator

Εγγραφη: Τρί Φεβ 03, 2009 09:10
Δημοσ.: 1389
Τοποθεσια: Φινλανδία
Moto: Sherco SE-R 300 Factory 2016
Παιδιά ό,τι και να προσπαθήσω να γράψω γι αυτά που νοιώθω μέσα μου για την ενέργεια αυτή, θα είναι πολύ λίγα, πραγματικά.

Jimara, φυσικά και δεν πειράζει..!

Από την πλευρά μου θα ενημερώνω εδώ μέσα για όλα τα τεχνικά ζητήματα και μη για το ISDE. Να συνεχίσω με το ότι η γραμματέας της ομοσπονδίας εδώ μου είπε σήμερα ότι όταν πάρει το επίσημο ΟΚ από τους διοργανωτές για το πόσες τελικά συμμετοχές θα δεχτούν θα μου δώσει αμέσως τα στοιχεία επικοινωνίας από τους άλλους Φινλανδούς ώστε να ξεκινήσω διαδικασία για τα τεχνικά του ταξιδιού (μεταφορά μοτό και πραγμάτων με μοίρασμα εξόδων, κτλ). Οι διοργανωτές είχαν πει ότι θα βγάλουν επίσημη ανακοίνωση μέχρι τέλος Φεβρουαρίου αλλά ακόμη δεν υπάρχει τίποτα.

Λεωνίδας

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μαρ 03, 2015 22:29 
Χωρίς σύνδεση
Moderator

Πραγματικά νοιώθω τόσο περίεργα τώρα με αυτά που διαβάζω που θα μου είναι πολύ δύσκολο να κοιμηθώ απόψε.... Και πραγματικά μου δίνετε πολύ Δύναμη για την συνέχεια της προετοιμασίας..!

Nα είσαι πάντα καλά Αχιλλέα!

:greetings-waveyellow:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 05, 2015 22:59 
Χωρίς σύνδεση
Moderator

Δημοσιεύθηκε η λίστα με τις συμμετοχές ανά χώρα και απ' ό,τι φαίνεται τρέχω κανονικότατα.....

http://www.fim-isde2015.com/wp-content/ ... -final.pdf

:dance:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 06, 2015 04:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Πέμ Νοέμ 13, 2008 19:14
Δημοσ.: 9571
Τοποθεσια: ΚΟΠΑΝΗ-ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
Moto: ΚΤΜ EXC250 SIX DAYS 17
Leon_BetaRacing έγραψε:
Δημοσιεύθηκε η λίστα με τις συμμετοχές ανά χώρα και απ' ό,τι φαίνεται τρέχω κανονικότατα.....

http://www.fim-isde2015.com/wp-content/ ... -final.pdf

:dance:

εχεις και νουμερο συμμετοχης???
κατηγορια???
φοντο???

ΟΣΟΙ ΜΕΝΟΥΝ ΠΙΣΩ ΔΕΝ ΣΤΕΦΑΝΩΝΟΝΤΑΙ» [Ο Θεμιστοκλής, προς τους άτολμους και, λόγω της ατολμίας, πολλά προφασιζόμενους, νομιζόμενους, ηγέτες, πριν από τη νικηφόρα ναυμαχία της Σαλαμίνας] https://www.facebook.com/Jimaras-riding ... 417307099/

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 06, 2015 07:26 
Χωρίς σύνδεση
Moderator

Αυτά νομίζω οριστικοποιούνται τέλη Ιουνίου...

:obscene-drinkingcheers:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 06, 2015 20:16 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: Πέμ Οκτ 29, 2009 16:14
Δημοσ.: 1255
Moto: XR 440 Dallara
Νομίζω θα είναι ευκολότερο να ανοιχτει ενας λογαριασμος εδω ελλάδα και οταν μαζευτεί το στούκι να τα στείλουμε με ενα εμβασμα μια και όξω... ευκολοτερα καποιος θα δωσει π.χ ενα μικρο ποσο 20 ευρω σε ενα λογαριασμο τραπεζας alpha bank κλπ παρα να μπει σε διαδικασια εμβασματος :handgestures-thumbup:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 06, 2015 20:23 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Τετ Νοέμ 05, 2008 21:52
Δημοσ.: 3928
Moto: ΚAWASAKI KX 85- KLX 300 R
IzabellaBros έγραψε:
Νομίζω θα είναι ευκολότερο να ανοιχτει ενας λογαριασμος εδω ελλάδα και οταν μαζευτεί το στούκι να τα στείλουμε με ενα εμβασμα μια και όξω... ευκολοτερα καποιος θα δωσει π.χ ενα μικρο ποσο 20 ευρω σε ενα λογαριασμο τραπεζας alpha bank κλπ παρα να μπει σε διαδικασια εμβασματος :handgestures-thumbup:

ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟΣ !!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 06, 2015 21:08 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Τετ Μαρ 28, 2012 12:02
Δημοσ.: 1285
Moto: Sherco Trial 2.9
Και γω συμφωνω με ελληνικο λογαριασμό.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 08, 2015 22:39 
Χωρίς σύνδεση
Moderator

Γεια!

Παιδιά να επαναλάβω ότι νοιώθω και είμαι Ευγνώμων για την πρόθεσή σας να βοηθήσετε την προσπάθειά μου για τον ιδιαίτερο και όνειρο ζωής αγώνα στην Σλοβακία στις αρχές Σεπτεμβρίου. Οταν ξεκινούσα σοβαρά και όσο πιο "επαγγελματικά" την ενασχόλησή μου με το εντούρο τέλη 2003 δεν μπορούσα να σκεφτώ ότι κάποιοι ΑΝΘΡΩΠΟΙ κάπου, κάποτε, θα θελήσουν να με βοηθήσουν στην προσπάθειά μου!

Αν υπάρχει η δυνατότητα για e-banking τότε τα έξοδα αποστολής είναι όπως τα ανάφερε ο Πέτρος. Με επίσκεψη στην τράπεζα τότε απ΄ό,τι θυμάμαι είναι 35 ευρώ και φυσικά δεν συμφέρει.

Θα ήθελα επίσης να αναφέρω την υποστήριξη από τώρα και μέχρι τον αγώνα στη Σλοβακία του Shockmaster - Σωτήρη Λάμπρου που αντιπροσωπεύει στην Ελλάδα τα λάδια και προιόντα της NILS και τα FOX shocks αναλαμβάνοντας την συντήρηση και εξέλιξη τους. O Σωτήρης μου προσφέρει τα λάδια για το μοτέρ του Beta και την συντήρηση του αμορτισέρ. Ευχαριστώ!!

Να περάσει και το Ελληνικό ορθόδοξο Πάσχα και θα προχωρήσουν γρηγορότερα και τα τεχνικά του αγώνα.

Επίσης να αναφέρω ότι μεγάλη παρέα και φίλοι μου από τον ΣΜΟΚ στην Καρδίτσα έχουν κάνει ήδη κρατήσεις σε ξενοδοχεία ώστε να ανεβούν με τις μοτοσυκλέτες τους και να συμπαρασταθούν στην προσπάθεια μου αλλά και σε όλα τα παιδιά από Ελλάδα που θα συμμετάσχουμε. Θα χαρώ να δω και να ακούσω δίπλα στην διαδρομή όσους περισσότερους από εσάς. Μακάρι να μπορέσετε να είστε παρόντες ΌΛΟΙ!

:greetings-waveyellow:

Λεωνίδας

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιούλ 01, 2015 22:25 
Χωρίς σύνδεση
Administrator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Τετ Οκτ 29, 2008 14:24
Δημοσ.: 17690
Τοποθεσια: Ν.Smirni
Moto: BETA 250 RR
Εικόνα

https://www.youtube.com/watch?v=a31LEqa ... 249718FB24

2015 FIM International Six Days’ Enduro
The countdown to Košice has started

Anticipation surrounding this years FIM International Six Days’ Enduro (ISDE) continues to grow with now less than three months to go before the 90th edition of this historic event is hosted in the city of Košice from 7 to 12 September 2015.
At a recent press conference held in the city the organisers shared the latest information regarding their preparations, key news and on going plans on the lead up to the event itself, this is as follows:
Whilst this will be the first time that the ISDE has been held in Košice, it is the fifth time the inter nations competition will be played out on Slovakian soil. A total of thirty-two countries will be represented at this year’s ISDE with just fewer than six hundred riders having been accepted in what was an oversubscribed entry process. However riders can still register on the waiting list in case of subsequent cancellations. A full pre-entry list can be found here (http://www.fim-isde2015.com/en/teams/entry-list/)
Amongst the many nations, the host country will be well represented with teams entered into the three main categories – World Trophy / Junior Trophy / Women’s Trophy. Stefan Svitko will have the honour of leading the World Trophy team. In addition the hosts will also welcome no less than twelve club teams from their nation to take part in this year’s ISDE.
After fifteen months of preparation the SC ENDURO Club and Slovakian Motorcycle Federation, also recently welcomed the FIM TV crew for their pre-event inspection, who were also in attendance at the press conference. They got an opportunity to see first hand the excellent facilities at the start / finish area and the paddock, plus to get an overview of the course in the wooded areas that are nearby to the shopping complex that will form the hub of the event.
Prior to the action itself getting underway on 7 September, the official opening ceremony will take place in the city. The six days of competition will be brought to a climax on 12 September at the final motocross test.
Tickets for the finale are already on sale here (https://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=21008) priced at €7.00 in advance and €10.00 on the day, with discounted tickets for children and other concessions priced at €4.00
A full schedule of events plus all the latest information and news regarding this year’s ISDE can be found on the official website (http://www.fim-isde2015.com)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 16, 2015 11:57 
Χωρίς σύνδεση
Moderator

Μπαίνουμε στην τελική ευθεία για τον αγώνα με λιγότερο από 2 μήνες να απομένουν. Σήμερα παρήγγειλα την λισάνς για τον αγώνα από την φινλανδική ομοσπονδία.

Ενα μεγάλο Ευχαριστώ στον Φίλο Jimara - Δημήτρη Ζυγούρι για τις δυο μπλούζες δώρο που μου έκανε για τον αγώνα! Να είσαι Καλά!

Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 16, 2015 13:26 
Χωρίς σύνδεση
Moderator

Πριν λίγο πλήρωσα την λισάνς. Θετική έκπληξη το ποσό που ήταν μόνον 115,50 ευρώ. Δεν ξέρω αν έχει παίξει ρόλο στην τιμή το ότι έχω ήδη την ετήσια λισάνς της FIM αξίας 175 ευρώ (δεν νομίζω). Περίμενα να ακούσω κάποιο ποσό κοντά στα 300-350 ευρώ με βάση παλαιότερες συζητήσεις.

Μέχρι στιγμής τα έξοδα> 650 ευρώ το παράβολο και 115,50 ευρώ η λισάνς.

:obscene-drinkingcheers:

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 163 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: