Ημερομηνία Κυρ Οκτ 22, 2017 17:40

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 19 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Τρακάρισμα και κοτσαδόρος
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 20, 2017 14:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Τρί Νοέμ 24, 2009 15:29
Δημοσ.: 291
Moto: Ktm 250
Εγώ που έχω κοτσαδορο αλλα δεν έχω τρέιλερ δεν μπορώ να βγάλω άδεια ρυμουλκισης ούτε να κάνω ασφάλεια .παράλογα πράγματα στην Ελλάδα ρε παιδί μου....

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 21, 2017 13:34 
Χωρίς σύνδεση
Dirt-Bike.gr Racing Team Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Τετ Νοέμ 05, 2008 21:02
Δημοσ.: 1423
Τοποθεσια: GARDEN CITY
Moto: KTM 250 EXC
Πολύ πρόσφατα (τέλος Ιουλίου), μεταφέροντας τρέιλερ με βάρκα φίλου (οπότε χωρίς άδεια ρυμούλκησης του συγκεκριμένου τρέιλερ αλλά ασφαλισμένος ο κοτσαδόρος του αυτοκινήτου μου σαν Ρ2), στην ΕΟ Κορίνθου-Αθηνών και σε μποτιλιάρισμα, πέφτει ένας μπάρμπας πίσω μου ενώ ήμουν σταματημένος και με την φόρα που είχε, με έσπρωξε και έπεσα με την σειρά μου πάνω στον μπροστινό μου.
Η Τροχαία μου έκοψε ένα πρόστιμο 80,00 € (40,00 αφού πληρώθηκε εντός 10ημέρου) λόγω του ότι δεν είχα άδεια ρυμούλκησης για το συγκεκριμένο τρέιλερ. Ο ασφαλιστής μου με παρότρυνε (δεν το έκανα για 40,00 €)να μην πληρώσω το πρόστιμο αφού άσχετα αν είχα άδεια ρυμούλκησης για το συγκεκριμένο τρέιλερ, εφ΄όσον το ρυμουλκούμενο δεν υπερέβαινε σε βάρος το βάρος που μπορεί να ρυμουλκήσει το όχημά μου και από την στιγμή που έχω ασφαλισμένο τον κοτσαδόρο, είμαι νόμιμος και κακώς μου έκοψε πρόστιμο.
Εγώ έκανα αρνητική δήλωση για το όχημα που χτύπησα και το όχημά μου ήδη έχει επισκευαστεί από την ασφάλεια αυτού που με κτύπησε. Εντός του άλλου μήνα επισκευάζεται και η βάρκα καλυπτόμενη και αυτή από την ασφάλειά του.

Μπορεί να μην έχει άμεση σχέση με το δικό σου τρακάρισμα αφού εσύ δεν ρυμουλκούσες κάτι ,αλλά πλέον οι ασφαλιστικές έχουν γνώση. Το μόνο λάθος σου,κατά την άποψή μου, είναι ότι δεν κάλεσες αστυνομία ή τις οδικές βοήθειες και των δύο ασφαλειών ώστε να πιστοποιηθεί ότι πράγματι έγινε το ατύχημα.

Όσο για τον κοτσαδόρο, σύμφωνα με το έγγραφο που σου επισυνάπτουν παραπάνω και εφ όσον δεν καλύπτει την πινακίδα κυκλοφορίας και δεν προεξέχει πάνω από 20cm από το αμάξωμα, καλώς τον είχες πάνω και να πάνε να @@θούν. Μην μασάς...

(Γιώργος Παπαδάκης, Δημοσιογράφος)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 21, 2017 13:39 
Χωρίς σύνδεση
Dirt-Bike.gr Racing Team Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Τετ Νοέμ 05, 2008 21:02
Δημοσ.: 1423
Τοποθεσια: GARDEN CITY
Moto: KTM 250 EXC
Α! και επ' ουδενί μην δηλώσεις ψεύτικο ατύχημα για να βοηθήσεις τον άλλον. Οι ασφάλειες το ψάχνουν πάρα πολύ και αφού κανείς δεν πιστοποιεί (Αστυνομία ή οδικές βοήθειες) τον τρόπο που έγινε το ατύχημα, μπορεί να βρεθείς και κατηγορούμενος.....(έγινε σε φίλο). :greetings-waveyellow:

(Γιώργος Παπαδάκης, Δημοσιογράφος)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 21, 2017 16:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Δευτ Μαρ 03, 2014 20:32
Δημοσ.: 416
Τοποθεσια: Ιστιαία Ευβοίας
Moto: YZ250 LC
mitsos-ktm έγραψε:
Α! και επ' ουδενί μην δηλώσεις ψεύτικο ατύχημα για να βοηθήσεις τον άλλον. Οι ασφάλειες το ψάχνουν πάρα πολύ και αφού κανείς δεν πιστοποιεί (Αστυνομία ή οδικές βοήθειες) τον τρόπο που έγινε το ατύχημα, μπορεί να βρεθείς και κατηγορούμενος.....(έγινε σε φίλο). :greetings-waveyellow:

+1 :handgestures-thumbup:

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 19 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: