ΕΠΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΦΑΓΟΥΡΑ
Ημερομηνία Κυρ Νοέμ 19, 2017 07:08

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 11 δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: κλοπή μοτοσυκλέτας
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 06, 2017 17:49 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Δευτ Μάιος 24, 2010 20:52
Δημοσ.: 139
Moto: Honda CRE250X
Αγόρια και κορίτσια καλησπέρα...

Εκλάπη από Καλαμάτα το μηχανάκι που είχα για τις ασφάλτινες βόλτες μου. Όποιος είναι από Καλαμάτα παρακαλώ ας έχει το νου του... Ή αν είδε ή άκουσε κάτι ας μου το πει παρακαλώ πολύ... :(

Εκλάπη το βράδυ 5 προς 6 Νοεμβρίου 2017 από Καλαμάτα, στην οδό Λακωνικής, μαύρο Yamaha TDM 900, μοντέλο 2006. Το μηχανάκι είναι χαμηλωμένο και φοράει καβαλέτα στο τιμόνι. Μαύρα πλαστικά, μαύρος κινητήρας, μαύρα στεφάνια, μαύρο ντεπόζιτο με αερογραφία με spiderman ανοιχτού μωβ χρώματος. Το ντεπόζιτο έχει αριστερά μικρή λακουβίτσα κοντά στην αερογραφία, κι έχει μικρά σημαδάκια πάνω και μπροστά από το τιμόνι που ακουμπούσε στο ντεπόζιτο πριν βάλω τα καβαλέτα. Ο λασπωτήρας της καδένας βαμμένος μαύρος, ενώ το αρχικό χρώμα κάτω από το σπρέι είναι κόκκινο. Εξατμίσεις mivv ανοξείδωτο ατσάλι ματ με κάρμπον τελικά-η μία έχει μια οπή στο κάρμπον. Οι εξατμίσεις δε φοράνε σιγαστήρες. Μπροστινά Öhlins, φρένα Brembo. Πιρούνια-καδένα-γρανάζια-μανέτες χρυσαφί χρώματος. Από την αριστερή μανέτα είναι κομμένη η μπίλια. Γκριπ-χούφτες-καθρέφτες χρώματος μαύρο με χρυσό. Φέρει μαύρα μανιτάρια και προβολάκια. Πίσω φέρει ψαλίδι και μοχλικό από R1. Αυτοκόλλητα TDM 900 ανάγλυφα, ασημί. Στη ζελατίνα του φέρινγκ υπάρχει κάθετο αυτοκόλλητο ροζ χρώματος που αναγράφει "smyrnaios racing". Η εσωτερική επένδυση του ταμπλό σπασμένη στο σημείο της τελευταίας βίδας στερέωσης στη δεξιά πλευρά. Πινακίδα ΧΖΡ 907.

Αν μπορεί και θέλει να βοηθήσει κάποιος, ας μου πει να στείλω φωτό με e-mail.

Ευχαριστώ πολύ
Ευαγγελία

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: κλοπή μοτοσυκλέτας
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 06, 2017 23:55 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Καλησπέρα παιδιά. Είχα μια πληροφορία ότι το μηχανάκι εθεάθη να το οδηγά άτομο 30-32 ετών στην Αθήνα, στις περιοχές Εξάρχεια, Παγκράτι, Μενίδι, ημέρα Δευτέρα 6 Νοεμβρίου, γύρω στη 1 το μεσημέρι. Παρακαλώ όποιος κυκλοφορεί στις περιοχές αυτές ας έχει το νου του, κι ας ενημερώσει άμεσα το αστυνομικό τμήμα της περιοχής θέασης, ή εμένα στο τηλέφωνο 6938023501. Οποιαδήποτε πληροφορία μου δοθεί εννοείται ότι είναι εμπιστευτική....

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 09, 2017 18:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Καλησπέρα σε όλους. Το μηχανάκι βρέθηκε, ελαφρώς τραυματισμένο, με κυριότερο τραυματισμό αυτόν της αξιοπρέπειάς του, αλλά κατά τα άλλα όλα καλά. :-D :-D :-D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 09, 2017 18:53 
Χωρίς σύνδεση
Dirt-Bike.gr Racing Team Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Πέμ Νοέμ 13, 2008 19:14
Δημοσ.: 9402
Τοποθεσια: ΚΟΠΑΝΗ-ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
Moto: ΚΤΜ 450 14
Ευαγγελία έγραψε:
Καλησπέρα σε όλους. Το μηχανάκι βρέθηκε, ελαφρώς τραυματισμένο, με κυριότερο τραυματισμό αυτόν της αξιοπρέπειάς του, αλλά κατά τα άλλα όλα καλά. :-D :-D :-D

Που τελικά;

ΟΣΟΙ ΜΕΝΟΥΝ ΠΙΣΩ ΔΕΝ ΣΤΕΦΑΝΩΝΟΝΤΑΙ» [Ο Θεμιστοκλής, προς τους άτολμους και, λόγω της ατολμίας, πολλά προφασιζόμενους, νομιζόμενους, ηγέτες, πριν από τη νικηφόρα ναυμαχία της Σαλαμίνας] https://www.facebook.com/Jimaras-riding ... 417307099/

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 09, 2017 19:25 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Τετ Ιούλ 17, 2013 09:13
Δημοσ.: 453
Τοποθεσια: οπου να ναι.......
Moto: ΚΤΜ
Μακάρι να έχουν και αλλοι την ιδια τυχη.
:handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 09, 2017 19:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Αθήνα ήταν το κοριτσάκι μου. Είχα καιρό να την πάω βόλτα μεγάλη, και φαίνεται είπε να περπατήσει τα λαστιχάκια του σε άλλες ασφάλτους...
Βρε μπας και βγάλω και το μικρό μου το κοριτσάκι στο χώμα, να μη μου παραπονεθεί κι αυτό και πάρει τα βουνά με άλλον αναβάτη; :lol: :lol:
Όσο για το TDM, xτες πήγα και τo είδα και σπάραξε η καρδιά μου. Ένιωσα λες και μου το είχαν βιάσει. Είναι σε καλά χέρια, να αναρρώσει από την περιπέτειά του. Σε λίγες μέρες θα είμαστε και πάλι μαζί. <3 <3

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 09, 2017 20:32 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: Πέμ Οκτ 29, 2009 16:14
Δημοσ.: 1253
Moto: XR 440 Dallara
Ευαγγελία έγραψε:
Αθήνα ήταν το κοριτσάκι μου. Είχα καιρό να την πάω βόλτα μεγάλη, και φαίνεται είπε να περπατήσει τα λαστιχάκια του σε άλλες ασφάλτους...
Βρε μπας και βγάλω και το μικρό μου το κοριτσάκι στο χώμα, να μη μου παραπονεθεί κι αυτό και πάρει τα βουνά με άλλον αναβάτη; :lol: :lol:
Όσο για το TDM, xτες πήγα και τo είδα και σπάραξε η καρδιά μου. Ένιωσα λες και μου το είχαν βιάσει. Είναι σε καλά χέρια, να αναρρώσει από την περιπέτειά του. Σε λίγες μέρες θα είμαστε και πάλι μαζί. <3 <3

περιοχή ?

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 09, 2017 20:33 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Δευτ Δεκ 19, 2016 19:01
Δημοσ.: 59
Moto: crf 450
πως το βρηκες?

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 09, 2017 21:39 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: Πέμ Οκτ 29, 2009 16:14
Δημοσ.: 1253
Moto: XR 440 Dallara
Petros_ έγραψε:
πως το βρηκες?

μάλλον την πήραν τηλεφωνο οτι εβρέθη

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 10, 2017 00:18 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

IzabellaBros έγραψε:
Petros_ έγραψε:
πως το βρηκες?

μάλλον την πήραν τηλεφωνο οτι εβρέθη

Έτσι.... Δε θα ήθελα να δώσω παραπάνω πληροφορίες... Το μόνο που μπορώ να σας κάνω είναι να σας μεταφέρω τα συναισθήματα εκείνης της στιγμής...

Το μηχανάκι βρέθηκε, με τις ελάχιστες δυνατές απώλειες. Η στιγμή της επανένωσης ήταν παραπάνω από συγκινητική. Βλέποντάς το με τα καλώδια κομμένα, παραβιασμένο, ένιωσα λες και το είχαν βιάσει. Μια αγκαλιά στο ταλαιπωρημένο της κορμάκι, η αίσθηση από τα μέταλλα και τα πλαστικά της στα δάχτυλά μου, κι επιτέλους χτες βράδυ, μετά από τόσες μέρες μπόρεσα να κοιμηθώ ήρεμη, με εκείνην μόλις μιαν ανάσα μακριά μου. Να σας πω την αλήθεια, δεν το περίμενα ότι θα δάκρυζα ποτέ για ασφάλτινο μηχανάκι. Με το που την είδα λύθηκα. Έγειρα πάνω της, την αγκάλιασα, και τα δάκρυά μου έβρεχαν τα μάγουλά μου και την κοιλίτσα της. Δικοί μου άνθρωποι που ήταν μπροστά είχαν μείνει στην άκρη, και δε μιλούσε κανείς. Ήταν η δική μας στιγμή. Το κοριτσάκι μου είναι τώρα σε καλά χέρια, και σύντομα θα είμαστε και πάλι μαζί, να ξεχάσουμε μια περιπέτεια που πόνεσε, αλλά μας δίδαξε, και που στο τέλος μας έφερε πάλι μαζί. Ευχαριστώ όλους όσοι τρέξατε, κοινοποιήσατε, ενδιαφερθήκατε, αυτούς που με ξέρατε, αυτούς που δε με ξέρατε, αυτούς που ήξεραν εκείνη, αυτούς που δεν την ήξεραν. Αυτές τις μέρες ένιωσα μια τεράστια αγκαλιά από όλους, ένιωσα λες και είχα μια τεράστια οικογένεια σε όλη την Ελλάδα. Εγώ και η μικρή μου σας ευχαριστούμε από τα βάθη της σάρκινης και της μεταλλικής καρδιάς μας! Καλά κουράγια σε όσους ακόμα αναζητούν τα δικά τους κορίτσια. Από τη μικρή μου κι εμένα, μια τεράστια αγκαλιά σε όλους.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 10, 2017 00:23 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Για όσους δεν ήξεραν τη χοντρούλα μου, ας σας συστήσω. Οι φωτογραφίες είναι πριν την περιπέτειά της.

Συνημμένα:
Σχόλια αρχείου: και μια φωτογραφία τα δυο μας
us.jpg
us.jpg [ 63.3 KiB | 244 προβολές ]
Σχόλια αρχείου: Η χοντρούλα μου πριν την περιπέτειά της
TDM 900before.jpg
TDM 900before.jpg [ 50.57 KiB | 250 προβολές ]
Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 11 δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες