Ημερομηνία Σάβ Δεκ 16, 2017 07:23

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 24 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Χαλαρα με τις ανακοινώσεις(δεν βρήκα που αλλου να το βάλω..)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιούλ 31, 2017 16:04 
Σε σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Δευτ Μαρ 03, 2014 20:32
Δημοσ.: 543
Τοποθεσια: Ιστιαία Ευβοίας
Moto: YZ250 LC
Ο καθένας μπορεί να λεει οτι θέλει, χωρις βεβαια να προσβάλει οποιονδήποτε αλλο, αν και το τιμημα φιλε iatrodikastis ερχεται απο την κοινή γνώμη και το πως αντιμετωπίζει ο καθένας τα πράγματα..
Καλο ειναι λοιπον, μιας και δεν ειναι ορισμενοι οι οροι σαφήνεια, εγκράτεια, διπλοματεία σε ιστιόχωρους που συμπεριλαμβάνουν εναν ευρύ χαρακτήρα και ενα πιο ακαθόριστο τρόπο σκέψης, να δίνεται χώρος περισυλλογής της σκέψης, χωρίς μαντρόσκυλα και εκφοβισμούς που μειώνουν τα περιθόρια εκφρασης του συνόλου, ενω αντίστοιχα επικροτούν το προσωπικό συμφέρον...
Αυτά τα λέω, οχι μονο γιατι ολοι καταλάβαμε την εξελισσόμενη εμπάθεια προς κάποιον - καποιους, αλλα γιατι η ανακοίνωση σου δεν άφησε περιθόρια έκφρασης στους υπολοίπους..

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Χαλαρα με τις ανακοινώσεις(δεν βρήκα που αλλου να το βάλω..)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιούλ 31, 2017 16:52 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: Πέμ Οκτ 29, 2009 16:14
Δημοσ.: 1255
Moto: XR 440 Dallara
θα συμφωνησω με τον geormpal. σε ενα δημοσιο φόρουμ κρίνεις και κρίνεσαι απο τα γραφόμενα σου και σε όποιον αρέσεις...δεν βάζεις μαύρο... όλοι ακούγονται και αναλόγως κρίνονται..

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Χαλαρα με τις ανακοινώσεις(δεν βρήκα που αλλου να το βάλω..)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιούλ 31, 2017 22:14 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Νοέμ 15, 2008 11:21
Δημοσ.: 1673
Τοποθεσια: Αθήνα
Moto: XR200R-EXC200/2
Εγώ συμφωνώ με την ενέργεια του Πέτρου !!! έτσι απλά ...

ΜΠΡΟΣ ΣΤΟ ΕΝΤΟΥΡΟ ΤΙ ΕΙΝ΄Ο ΠΟΝΟΣ ;;

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 01, 2017 00:16 
Χωρίς σύνδεση
Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Παρ Νοέμ 14, 2008 08:31
Δημοσ.: 2381
Τοποθεσια: Φυλή
Moto: ΥΖ 125 '94
geormpal έγραψε:
...την εξελισσόμενη εμπάθεια προς κάποιον - καποιους...

Την εμπάθεια ποιου προς ποιόν αγαπητέ;;;
IzabellaBros έγραψε:
...δεν βάζεις μαύρο...

Βάζεις μαύρο πολύ πιο νωρίς.. Όπως λέει και το ανέκδοτο "αυτά τα σκοτώνεις από μικρά, γιατί άμα μεγαλώσουν...."
Τί λέτε και οι δυο;;; Τί θέση έχουν στο φόρουμ (ακόμα κι αν παραβλέψουμε ότι πρόκειται για ένα μοτοσυκλετιστικό φόρουμ) τέτοιες ακραίες (και ψεκασμένες) απόψεις; Ξεκίνησε σαν καλαμπούρι, αλλά κατέληξε σε κάτι καθόλου υγιές. Όταν λες ότι "εγώ είμαι κι άλλος δεν είναι", "όποιος δεν συμφωνεί μαζί μου, είναι απέναντι", "εγώ ξέρω την αλήθεια και όλοι οι υπόλοιποι πρέπει να συμφωνήσετε μαζί μου, διαφορετικά είστε απέναντι" και να εκτοξεύονται διάφορες απειλές για ασυνάρτητα πράγματα, πώς θα πρέπει να αντιμετωπιστείς; Κακώς δόθηκε το βήμα του φόρουμ εξαρχής. Αν κάποιοι πιστεύουν σε διάφορες θεωρίες συνωμοσίας, να παίρνουν τα βιβλία του Λιακόπουλου και να πηγαίνουν στον Χαρδαβέλλα. Τόσο απλά είναι τα πράγματα. Αν επίσης κάποιος χρήζει ψυχιατρικής παρακολούθησης και δεν το καταλαβαίνει ο ίδιος, ας το φροντίσουν οι γύρω του και ας μην το αμελούν και πολύ, γιατί πολύ φοβάμαι ότι η κατάσταση είναι μή αναστρέψιμη...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 01, 2017 00:53 
Σε σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Δευτ Μαρ 03, 2014 20:32
Δημοσ.: 543
Τοποθεσια: Ιστιαία Ευβοίας
Moto: YZ250 LC
Αυτός ο οποιος συμπεριφέρεται διαφορετικά (πολύ καλά ή ασχημα) εχει αποδειξει η ιστορία οτι απομονωνεται απο μια μαζα απο τις πράξεις του.
Με το να τον διώξεις δια ροπάλου, δεν κερδίζεις τιποτα - πολύ απλά δεν σου δίνεται η δυνατότητα να τον βοηθήσεις εσυ ή καποιος άλλος εδω μεσα, που στην τελική μπορεί να το εχει ανάγκη - στη συνέχεια να λειτουργήσει πολύ χειρότερα προς τον εαυτό του η και άλλους..
Αυτο το σε ξηλώνω και τελος, μου κάνει πιο πολύ για περιορισμό της ελεύθερης βούλησης και για γκετοποίηση μιας κατάστασης (κλίκα).
Παρεπιπτώντος, ετσι "χαλάσανε" πολλά φορουμ..
Αν εγώ ειμαι λαλάκας και σου λέω συνέχεια το ιδιο πράγμα ή πιέζω μια κατάσταση, δεν κερδίζεις τιποτα με το να με διώξεις, αντιθέτως πρέπει να αντιπαραθέσεις την αποψη σου και ολοι μπορούν να κρίνουν! Με αυτόν τον τρόπο, ουσιαστικά εισαι ανώτερος ανθρωπος και καλύπτεις τις αδυναμίες που τυχόν εχει καποιος, φερνωντας τον προ των ευθυνών του χωρίς να τον απομονώσεις απο το σύνολο.
Χανει κύρος και αυτό δεν ειναι καλό, αλλα παρολα αυτά βελτιώνεται και ολοκληρώνει την προσωπικοτητα του.
Και βεβαια αυτο που λειπει στις εποχές μας ειναι το να μιλάμε στα ισια (ντόμπρα), γιατι ολοι μιλάτε σε τριτο προσωπο - δεν ακουσα κανενα να πει "μην το κανεις αυτό ρε", "εχεις αδικο φιλε", κλπ. Οι περισότεροι μιλάνε στη νύφη για να ακούει η πεθερά..!
Επίσης μπορείς να αγνοήσεις και καποιον σε μια δημόσια συζήτηση. Δεν ειναι τοσο ευκολο οσο να του τα χώσεις, αλλα πονάει περισσότερο, τον κανει να αναλογιστεί την μαλακια που ξεστόμισε και διορθώνεται - βρισκει μπροστά του το περιβάλλον που εφτιαξε..!
Εντάξει, αυτή ειναι η δική μου αποψη και μπορεί να μην συμφωνείτε, αλλα σε κανένα χώρο ο ανθρωπος δεν πρέπει να μετράει τα λόγια του απο φοβο, κλπ και ολοι ξέρουμε ποιοι ειμαστε. :greetings-waveyellow:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 02, 2017 10:49 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: Σάβ Δεκ 27, 2008 11:06
Δημοσ.: 556
Moto: μοτο
Για να μην θιξουμε και το θεσμό το δημοκρατικό, εγώ ψηφίζω υπέρ του μπάν του χρήστη ΛΕρα7

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 02, 2017 11:26 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: Πέμ Οκτ 29, 2009 16:14
Δημοσ.: 1255
Moto: XR 440 Dallara
nikolakiss έγραψε:
Για να μην θιξουμε και το θεσμό το δημοκρατικό, εγώ ψηφίζω υπέρ του μπάν του χρήστη ΛΕρα7

μην μπερδευεσαι ... εδω το ζητούμενο δεν είναι αν συμφωνείς με τον αποκλεισμό του χρήστη λέρα ... Το ζητούμενο είναι αν συμφωνείς με τον αποκλεισμό γενικότερα οποιουδήποτε χρήστη . Είτε βάζεις εξ αρχής όρους στο φόρουμ ότι μάγκες εδω μιλάμε μονο για πιστόνια και αναρτήσεις και τίποτε άλλο, είτε αφήνεις κουβέντες γενικού περιεχομένου να εξελισσονται και όποις θέλει συμμετέχει. Αν κάποιος παρεκτραπεί και αρχίσει να γίνεται προσβλητικός εκτίθεται δημόσια και ο καθένας κάνει τις επιλογές του. :handgestures-thumbup:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 02, 2017 11:32 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: Δευτ Ιουν 12, 2017 10:00
Δημοσ.: 138
Moto: KTM EXC 300
Λέρας στο είπα και στα Δερβενοχωρια αλλά δεν το κατάλαβες να στο ξαναγράψω λοιπόν: Οι λίγοι επαγγελματίες του χώρου με κάτι μαλ@@κες σας εσένα θα φύγουν διότι τους θίγεις δημόσια, εκτός ότι κάνεις κακό σε αυτούς μας κουράζεις με τις αερολογίες σου και όπως είδα δεν είμαι και ο μόνος. Θα συμφωνήσω με τον Nikolakis ban και άντε γεια.
Οι απειλές σου είναι άθλιες, όποτε θές έλα στον Πειραιά να με απειλήσεις από κοντά, ουστ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 02, 2017 11:47 
Χωρίς σύνδεση
Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Παρ Νοέμ 14, 2008 08:31
Δημοσ.: 2381
Τοποθεσια: Φυλή
Moto: ΥΖ 125 '94
IzabellaBros έγραψε:
nikolakiss έγραψε:

μην μπερδευεσαι ... εδω το ζητούμενο δεν είναι αν συμφωνείς με τον αποκλεισμό του χρήστη λέρα ... Το ζητούμενο είναι αν συμφωνείς με τον αποκλεισμό γενικότερα οποιουδήποτε χρήστη . Είτε βάζεις εξ αρχής όρους στο φόρουμ ότι μάγκες εδω μιλάμε μονο για πιστόνια και αναρτήσεις και τίποτε άλλο, είτε αφήνεις κουβέντες γενικού περιεχομένου να εξελισσονται και όποις θέλει συμμετέχει. Αν κάποιος παρεκτραπεί και αρχίσει να γίνεται προσβλητικός εκτίθεται δημόσια και ο καθένας κάνει τις επιλογές του. :handgestures-thumbup:

Μια χαρά κανόνες έχει το φόρουμ, αλλά κανένας δεν κάνει τον κόπο να τους διαβάσει... Απο το φόρουμ, μέχρι το συμβόλαιο τηλεφωνίας, την πιστωτική, το δάνειο κλπ κλπ. Μετα μας φταίνε οι τράπεζες, οι εταιρείες τηλεφωνίας, οι Γερμανοί, το φόρουμ και γενικά όλοι οι άλλοι εκτός απο τον εαυτό μας....

Και επειδή ξέχασα, τις διάφορες απειλές για φίλους και τηλέφωνα και το ξίφος που βγήκε από τη θήκη, μόνο ως κακόγουστο αστείο μπορώ να τις εκλαβω, γιατί άνθρωπος που θα με απειλήσει δεν έχει γεννηθεί... Διαφορετικά, ας έρθει όποιος θέλει και θα του βάλω το ξίφος του εκεί που ξέρει.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 02, 2017 13:35 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: Σάβ Μαρ 06, 2010 21:04
Δημοσ.: 204
Τοποθεσια: Μπουκα Αμφιλοχιας
Moto: HONDA MTX 50cc '93
Na anevei ksana h dhmosieush gia thn opoia egine olh auth h fasaria.eimai melos ap to 2010 edw me monadiko skopo thn gnwrimia anthrwpwn me to idio pathos (S16,Emil kai alla polu kala paidia) kai oxi San meso autoprovolhs opws kapoioi edw mesa.Na anevei ksana TWRA kai na krinei o kathenas monos tou.
To forum auto den htan etsi prin 2-3 xronia kai fainetai kai ap ton arithmo kai thn poiothta twn dhmosieusewn.

Sygnwmh gia ta greeklish ,xalasmeno kinito.

Oi apeiles kalo einai na stamathsoun.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 02, 2017 14:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Πέμ Νοέμ 06, 2008 22:34
Δημοσ.: 266
Moto: Moto
Οταν θελετε πειτε μου να ανοιξω θρεντακι για την φωτια σε Καλυβια - Αναβυσο...!!! :lol:

Χαλαρωστε παιδες ... Καλο καλοκαιρι λεμε...!! :obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 02, 2017 14:20 
Χωρίς σύνδεση
Administrator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Τετ Οκτ 29, 2008 14:24
Δημοσ.: 17323
Τοποθεσια: Ν.Smirni
Moto: BETA 250 RR
Συνεχίζουμε την συζήτηση με το δεδομένο ότι όλοι έχουμε διαβάσει τους όρους χρήσης του φόρουμ.
Χωρίς ποστ με προσωπικές αντιπαραθέσεις.
Το feed back είναι πολύτιμο εργαλείο.
Ευχαριστώ.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 02, 2017 14:35 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: Σάβ Δεκ 27, 2008 11:06
Δημοσ.: 556
Moto: μοτο
Πάντως συνέχεια διαβάζω για τον σεβασμό προς τον παραγιο και το έργο του και τις προάλλες ο αναβάτης που αναφέρει συνέχεια το θαυμασμό του, φάνηκε να αγνοεί τον εξτρημ αγώνα που έχει κάνει στη Καβάλα ο παραγιος και δίνοντας μάλιστα σαφή απάντηση ότι ΕΝΑΣ αγώνας έχει γίνει, προφανώς αναφερόμενος στο river... Και στο αντιλογο απάντησε " καλα :violin:"

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 02, 2017 17:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιαν 10, 2010 16:09
Δημοσ.: 1141
Moto: GG_250e
Βλέπεις Stubi?
Μην πάει να ισορροπήσει λίγο το πράγμα, και αρχίζουμε πάλι τις διευκρινίσεις για "δε μας τα λες καλά" και με αναγκάζουν να προστατεύσω το όνομά μου και τα λεγόμενά μου. Ποιός δεν θα τό κανε;

το Εξτρέμ του Αντρέα το έχασα γιατί δεν διαφημίστηκε κάπου και είχα πολλά προσωπικά που έτρεχα για να τύχει να το ανακαλύψω μόνος μου.
Έστειλα pm στον αντρέα από εδώ μέσα μία βδομάδα πριν τον αγώνα για το αν τον προλαβαίνω (έστω και απροπόνητος) και δεν έτυχε να πάρω απάντηση.
Η Διοργάνωση είναι περίεργο και δύσκολο πράγμα, δεν τον κατηγορώ που το έχασε.
Έστειλα όμως και 2ο για καλή επιτυχία και διεκπαιρέωση!
Δεν έλαβα απάντηση μέχρι σήμερα.
Τα γιατί τα ξέρω αλλά θα σου δώσουν και άλλη τροφή να έχεις να μιλάς και τα παραλείπτω.

Αυτό που έχει σημασία, είναι οτι ο σεβασμός μου για τον Αντρέα δεν άλλαξε από την επικοινωνία μας.
Είναι παιδί που του αρέσει ο κατσικόδρομος και για μένα αυτό είναι το άθλημα και θα τον σέβομαι πάντα, ιδιαίτερα όσο κάνει και έναν πρόλογο που όμοιό του δεν ξαναείδα στην χώρα! και θα τον τιμώ με την παρουσία μου και ως ανενεργός (πουρό!)
Αν όμως είμαι ευπρόσδεκτος. όχι όπως αλλού....
Την ανάλυση του γιατί μπορεί και όχι δεν την χωράς μικρέ!

Sorry που στην συγκεκριμμένη απάντηση που αναφέρεσαι δεν είχα όρεξη να κάνω τόση ανάλυση, να μην παρεξηγηθείς nikolakisss
η αναφορά μου στο Riv3r σαν πρώτο αγώνα ήταν λάθος.
Πάντως ήταν ο πρώτος αγώνας με τόσο μεγάλη εμβέλεια. Είδαμε και την μούρη μας στο Enduro21 :mrgreen:
Πάντως όταν επικοινώνησα και ταξίδεψα εκεί, η συμπεριφορά τους ήταν παγκοσμίου επιπέδου!
γιατί όμως δεν ξανάγινε; :think:

Nikolakiss οσο πας να χτυπήσεις, τόσο με φτιάχνεις.
γιατί όμως το κάνεις; :think:

πάλι μιλάω με ερωτήματα και θα μπερδευτείτε ε;; :dance:

:handgestures-thumbup:

Stubi, αν σηκώσεις τέτοιο thread και κράζουν εμένα τι να πω :mrgreen:
δεν έχω να μεταφέρω κάτι πια... το νόημα πιάστηκε από όσους ήταν να πιαστεί
και ίσως καλύτερα και τα δερβενοχώ να μείνουν κάτω για να είμαι πιο safe από μοσαντς κτλ.
Όλα στο σχέδιο είναι.. πάντα!
(όχι το δικό μου!)

καλά μακροβούτια !!
:obscene-drinkingcheers:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 02, 2017 18:57 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: Παρ Οκτ 14, 2016 21:50
Δημοσ.: 69
Moto: papi
https://m.youtube.com/watch?v=GJnJLie6TMY

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 24 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: