Ημερομηνία Πέμ Απρ 26, 2018 17:22

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 274 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ENDUROVOLTA XYLOKASTRO 17-12-2017
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 29, 2017 08:01 
Χωρίς σύνδεση
Administrator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Τετ Οκτ 29, 2008 14:24
Δημοσ.: 17904
Τοποθεσια: Ν.Smirni
Moto: BETA 250 RR
ENTOURING MOTO CLUB έγραψε:
Πέτρο δεν νομίζω να είναι αγώνας... Νομίζω ότι είναι άλλη μια βόλτα... στη Σπερχειαδα.... πολλές βόλτες προέκυψαν άλλα για μένα υπάρχει ενα σοβαρό θέμα το οποίο το γνωρίζεις εσύ καλύτερα απ όλους... πόσο οργανωμένη μπορεί να είναι μια βόλτα όταν δεν την έχεις δουλέψει ούτε ένα μήνα... γιατί εμείς δουλεύουμε 5 με 6 μήνες και πάλι οριακά προλαβαίνουμε.. κατά πόσο υπάρχουν καινούργιο κομμάτια σε διαδρομές... πηγαίνουμε σε βόλτες και κάνουμε ακριβώς τα ίδια πράγματα... αυτό σημαίνει ότι η ο τόπος δεν μπορει να προσφέρει άλλο τίποτα η κάτι παίζει... εμείς πάντως το enduro festival Μεγάρων το κάνουμε για επιβίωση της λέσχης που έχει αρκετούς αθλητές... και προσφορά στο χώρο του endurο.
Προς Θεού δεν θέλω να μειώσω κανέναν απλά εξέφρασα μία απορία.. και εύχομαι στην λέσχη Ξυλοκαστρου όπως και στις υπόλοιπες καλή επιτυχία

Παναγιώτη, διάβασα καλύτερα την αφίσσα και αναγράφει prova generale και enduro shakedown=δοκιμή....επίσης γράφει οργάνωση ΣΑΜΕ,
έχεις δίκιο πρέπει να πρόκειται περί "δοκιμής" αγώνα και προσπάθεια επανενεργοποίησης του ΣΑΜΕ. :think:

Η πραγματικότητα είναι αυτή περιγράφεις,
οργανωτικά ένα πάρτι γενεθλίων μας "παίρνει" 3 μήνες,
για το Enduro Meeting χρειάζομαι 8-9 μήνες από την στιγμή που θα αποφασιστεί ότι υπάρχουν οι συνθήκες,
για τα περσυνά γενέθλια στην Θήβα δουλεύαμε από τον Αύγουστο και έγιναν τον Νοέμβριο.

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 29, 2017 08:10 
Χωρίς σύνδεση
Administrator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Τετ Οκτ 29, 2008 14:24
Δημοσ.: 17904
Τοποθεσια: Ν.Smirni
Moto: BETA 250 RR
petros beta έγραψε:
..........................................
ι διαδρομες που εχετε κανι στο ξυλοκαστρο με τους αγονες,,,, δεν εχετε δει ουτε το 1/10 του τοπου εχει παρα πολλα μερι.......

Πετράν έχω έρθει σε όλα τα φέστιβαλ στα Ζήρεια και σε όλους τους αγώνες σας, μιλάμε για πάνω από 15 φορές,
αν υπάρχουν οι διαδρομές που λες τότε λάθος που επαναλαμβάνονται τα ίδια,
επίσης όταν ανέλαβε η νέα δίοικηση και επανεργοποιήθηκε η Λέσχη, ήρθαμε όλοι να συμμετάσχουμε στην Καλοκαιρίνή ιδέα για εντουρόβολτα με 25 ευρώ αφού ήταν για καλό σκοπό όπως η τέλεση αγώνα.
Κανένας δεν παραπονέθηκε για την διαδρομή-φλαταδούρα και όλοι κοιτάξαμε να περάσουμε όμορφα.
Επίσης την χρονιά που οργάνωσες εσύ το φεστιβάλ, την χρονιά που ήρθε η bmw από λάθος συννενόηση με την ktm...και η ktm έκανε μόνη της εκδήλωση στο Λουτράκι, τότε που η διαδρομή δεν είχε καν σήμανση και μας πήγαιναν την διαδρομή σαν πρόβατα, ξεκινήσαμε 60-70 και τερματίσαμε 12...ήταν το 2011 αν θυμάμαι καλά,
πάλι κοιτάξαμε και περάσαμε όμορφα.

Αλλά υπάρχει και ένα όριο στο συνεισφέρω και κοιτάω να περνάω όμορφα που λέει,
συνεισφέρω γιατί περνάω όρμορφα.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 29, 2017 08:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Τετ Αύγ 22, 2012 20:02
Δημοσ.: 223
Ξέρεις Πέτρο ότι ειμασταν σε όλες στη Ζήρεια και προς θεού δεν αναφέρομαι στα παιδιά με τα οποία είμαστε και φίλοι.. εκδηλώσεις πρέπει να γίνονται για να υπάρχουν και λεσχες διαφορετικά τι; διαφορετικά να πάρουν οι αντιπροσωπείες ,συνεργεία, ιιδιώτες , τους αθλητές και να στήνουν και τους αγώνες... άπλα θα πρέπει να σεβόμαστε τα λεφτά μας σε κάποια φάση έχω κάνει ίδιες διαδρομές δεξιοστροφα αριστεροστροφα πάνω κάτω... κτλ αλλά πάντα την ίδια...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 29, 2017 10:24 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: Δευτ Νοέμ 04, 2013 12:58
Δημοσ.: 857
Moto: ktm -530
πεδια φισικα κ δεν παρεξιγουμε ιμαστε ολι μια οικογενια,,,, ι διαδρομι θα ξεκινισει διπλα απο το ξυλοκαστρο στο καμαρι σε γιπεδο παλιο ποδοσφερου με ατελιοτο παρκιν,,,, ι διαδρομι επιτοποθ μπενι χομα ,,εχει θεα ορεα βουνο θαλλασα κ φτανι μεχρι καρια,,,προσπαθουνε τα πεδια να κανουν οτι μπορουν κ οτι γινετε καλιτερο να περασετε ομορφα εφχαριστα κ με ασφαλια

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 29, 2017 10:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιαν 10, 2010 23:36
Δημοσ.: 161
Τοποθεσια: Αθήνα
Moto: ktm exc 300 08
petros beta έγραψε:
πεδια φισικα κ δεν παρεξιγουμε ιμαστε ολι μια οικογενια,,,, ι διαδρομι θα ξεκινισει διπλα απο το ξυλοκαστρο στο καμαρι σε γιπεδο παλιο ποδοσφερου με ατελιοτο παρκιν,,,, ι διαδρομι επιτοποθ μπενι χομα ,,εχει θεα ορεα βουνο θαλλασα κ φτανι μεχρι καρια,,,προσπαθουνε τα πεδια να κανουν οτι μπορουν κ οτι γινετε καλιτερο να περασετε ομορφα εφχαριστα κ με ασφαλια

Είναι κάποιο τεστ για τον εγκέφαλό μας η συγκεκριμένη γραφή?

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 29, 2017 15:30 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: Δευτ Ιουν 12, 2017 10:00
Δημοσ.: 304
Moto: KTM EXC 300
sava300 έγραψε:
petros beta έγραψε:

μαλλον ειναι το δειγμα οργανωσης του αγωνα και της βολτας, με αυτα που διαβασα εδω αν σε άλλους παιρνει μήνες τοτε ρωταω πως σε εσας πετρο βετα γινεται σε 20 ημέρες;

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 29, 2017 15:54 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: Σάβ Οκτ 22, 2016 20:01
Δημοσ.: 114
Moto: ktm 300
Εγώ γνωρίζοντας τον κόσμο εκεί έχω να πω πως γίνεται να το κάνουν κ πολύ καλα μάλιστα κ η διαδρομή που θα βγει θα είναι πραγματικό enduro με όλη την σημασία του όρου ....μπράβο στη Μότο λέσχη Ξυλοκαστρου :handgestures-thumbup:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 29, 2017 16:15 
Χωρίς σύνδεση

pkjp έγραψε:
Εγώ γνωρίζοντας τον κόσμο εκεί έχω να πω πως γίνεται να το κάνουν κ πολύ καλα μάλιστα κ η διαδρομή που θα βγει θα είναι πραγματικό enduro με όλη την σημασία του όρου ....μπράβο στη Μότο λέσχη Ξυλοκαστρου :handgestures-thumbup:

Μακάρι να γίνει η βόλτα για να οδηγησει ο κοσμος σε σηματοδοτιμένη διαδρομή, και προπαντων με ασφαλεια, να υπάρχουν σκουπες και βοηθειες οπου χρειαστει.
Πετρο ΒΕΤΑ ελπιζω να συζητήσατε τα λαθη που κάνατε στον τελευταίο αγώνα και να γίνατε καλύτεροι.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 29, 2017 18:30 
Χωρίς σύνδεση

Periklis_exc έγραψε:
sava300 έγραψε:

μαλλον ειναι το δειγμα οργανωσης του αγωνα και της βολτας, με αυτα που διαβασα εδω αν σε άλλους παιρνει μήνες τοτε ρωταω πως σε εσας πετρο βετα γινεται σε 20 ημέρες;

εσει το μονο που κανις ινε να κρινις τους αλους,,,,, τιποτα αλο φιλε μουυυ,,,, αν αφτο νομιιζεισ οτι ινε διγμα βολτας μπραβο σου σινχαριτιρια

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 29, 2017 18:38 
Χωρίς σύνδεση

pkjp έγραψε:

σε εφχαριστουμε φιλε μου για τα καλασου λογια,,, μαλον ξερεις τι σιμενι μοτολεσχι ξυλοκαστρου ,,,

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 29, 2017 18:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Τετ Οκτ 29, 2008 18:59
Δημοσ.: 4649
Moto: 2017 RR 300
petros-beta (να δω πότε θα πάρεις..... :snooty: :snooty: ) μήπως να το ξανασκεφθείτε ακόμα κι αν προλαβαίνετε να ετοιμάσετε την βόλτα?

Το καλεντάρι βόλτας είναι αρκούντως επιβαρυμένο και δύσκολα θα μπορέσει να έρθει κόσμος .

Αν σκέφθεσθε να διοργανώσετε και φέτος αγώνα, μία καλή ιδέα θα ήταν να χρησιμοποιήσετε την βόλτα (και την διαδρομή της) ως πρόβα generale για τον αγώνα.
Και θα έχετε βρει αδυναμίες, και θα έχετε κάνει την πολύ δουλειά από πριν.

Απλά πράγματα που και σας ρίχνουν το κόστος και βελτιώνουν την οργάνωση σας....

Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 29, 2017 18:51 
Χωρίς σύνδεση

Πέτρο ΒΕΤΑ, αν έκανες η κάνατε σωστά αυτό που έπρεπε να κάνετε στον τελευταίο αγώνα στο Λουτράκι δεν θα σε έκρινα. Αλλά ήμουν εκεί και είδα τα χειρότερα. Οπότε πες μου εσύ τι να περιμένω εγώ ή αυτοί που θα έρθουν στην βόλτα που θα κάνετε σε 20 ημέρες;

Στον αγώνα αν τα είχατε κάνει σωστά κάνεις δεν θα εκρινε, οπότε συζητήστε μεταξύ σας και κάντε αυτοκριτική.

Αυτό με τα Ελληνικά σου είναι πολύ κουραστικό και εκνευριστικό. Κατέβασε ορθογραφικό ελέγχο στο PC σου.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 29, 2017 19:51 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: Σάβ Οκτ 22, 2016 20:01
Δημοσ.: 114
Moto: ktm 300
petros beta έγραψε:
pkjp έγραψε:

σε εφχαριστουμε φιλε μου για τα καλασου λογια,,, μαλον ξερεις τι σιμενι μοτολεσχι ξυλοκαστρου ,,,

Ξερω πολύ καλα !!!!φανταζομε θα παίξει κ Σαραντάπηχο για να ξεκινήσουμε από καμάρι ;; όπως κ να έχει θα βγει ωραία βόλτα !!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 29, 2017 20:18 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Δευτ Μαρ 03, 2014 20:32
Δημοσ.: 915
Τοποθεσια: Ιστιαία Ευβοίας
Moto: YZ250 LC
petros beta έγραψε:
Periklis_exc έγραψε:

εσει το μονο που κανις ινε να κρινις τους αλους,,,,, τιποτα αλο φιλε μουυυ,,,, αν αφτο νομιιζεισ οτι ινε διγμα βολτας μπραβο σου σινχαριτιρια

Πληκτρολόγησε στο google και μετα επικόλληση ;) Θα βοηθήσει κ σένα - εντελώς φιλικά στο λέω! Σωστά ειναι αυτά που λές, γράψτα και σωστά για να εχουν ισχύ..! Εκτος κ αν το κάνεις απο styyyylllleee...! :-D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 29, 2017 22:32 
Χωρίς σύνδεση
Number #1
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Φεβ 15, 2015 19:12
Δημοσ.: 2251
Moto: ΒΕΤΑ 300
Παίδες ο κύβος ερρίφθη. Οι διενέξεις ας τελειώσουν παρακαλώ.
Πάμε να οδηγήσουμε.

Η Μοτολεσχη Ξυλοκάστρου σας καλει στην ετήσια βόλτα Enduro στις 17/12/2017 και ωρα 9:00 πμ. Αφετηρία στο γηπεδο Καμαριου στην Παραλία Ξυλοκάστρου οπου θα παραυρεθούν και εταιρείες να παρουσιασουν τα καινούργια μηχανάκια 2018. Στην διαδρομή 75 ΚΜ θα γίνει ένας ανεφοδιασμος και η συμμετοχή ανέρχεται στα 15 € . Για πληροφορίες στο 6945970067 .

Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 274 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: